fbpx

Алуминиумски штитник 33*84см против прскање 835057

Бесплатна достава

160 ден

Compare
Шифра: 835057 Категорија: Tag:

Корисен додаток во кујната Како домаќинка или кулинарски ентузијаст, кога готвите или пржете нешто, неизбежно е да се распрсне врело масло..

Но со овој производ повеќе нема да биде испрскано ништо од вашиот инвентар..

Овој производ со тристран дизајн на штитник за прскање што ефикасно ви помага да го решите овој проблем, создадете добра средина за готвење за вас.

Практично за чистење: Вам ви е многу погодно да ја исчистите само заштитниот штитник против прскање,отколку површината на шпоретот,работната маса или ѕидот,а површината на штитникот е нелеплива и мазна, па само измијте ја со вода и исчистете ја со крпа што нема да ви одземе многу напор и време, добар кујнски асистент.

Издржлив материјал: овие заштитници за прскање од алуминиум се изработени од алуминиумски материјал, не треба да се грижите за тоа дали ќе се скрши или , издржливо и цврсто, покрај тоа, овој 3-страно штитник има добра отпорност на топлина и мала тежина , што ви дава добро искуство при готвење и удобна употреба, овој материјал ќе ве придружува долго време.

Кога не го користете лесно можете да го преклопите и да го складирате во фиока, не зафаќа простор.

Бидејќи алуминиумската фолија е многу тенка, нормално е да се создадат набори за време на транспортот.