Чашка пластична 500мл со капак и лажица за храна 592005/caska plasticna

Бесплатна достава

100 ден

Compare
Шифра: 592005 Categories: , ,

Чашка со лажица и капак. Идеално за мешавини со разни овошја, овес, мусли, млеко и јогурт.

Преносен контејнер, идеален за безбеден транспорт на јогурт, млеко, мусли, овошна салата.

Можете да го користите како преносен сад за храна на вашето бебе.

Можете да чувате лесни и задоволувачки закуски и да ги носите со вас.

Можете да чувате закуски подготвени со овес и јогурт за време на диета.

Исто така има и лажица фиксирана во одделот резервиран покрај контејнерот.

Постои сигурносен капак кој може да се заклучи и спречува прелевање на храната што ја подготвувате.

Направено од квалитетна пластика.