fbpx

Двојна тава Хаусберг – внатрешен мермер – 36 см

Бесплатна достава

1.820 ден

Compare
Шифра: 028207 Categories: ,

Идеална и неопходна во секоја кујна! Направена е од алуминиум, има мермерна обвивка и нелеплива. Исто така, рачката на оваа тава има магнет што го зголемува притисокот внатре.
Совршена е  кога готвите храна за која е потребно масло затоа што нема да истекува на рабовите ако одлучите да ја свртите тавата.
Треба да се напомене дека едниот дел од тавата дублета може да се користи на сите видови рингли, вклучувајќи ги и оние со индукција, а другиот на сите видови рингли, освен оние со индукција.

Карактеристики:

Тава за готвење;
Нето тежина од 1,3 кг;
Материјал: мермер;
Големина 24 x 36 см;
Длабочина: 5 см од секоја страна;