fbpx
Бесплатна достава

560 ден

Compare
Шифра: 891255 Категорија:

НАЈУБАВИОТ ПАТ ДА ГО ЗАПОЧНЕТЕ ВАШИОТ ДЕН!

Дали има нешто позадоволително од таа прва голтка кафе наутро?
Нема сомнение дека кафето е енергично и неверојатно вкусно.
Овие шолји за еспресо ќе ви помогнат да се подготвите за денот и да ви дадат совршено време за кафе.
Во кутијата се вклучени:  чаша кафе, чинија и мала лажица.
Големината е одлична за кафиња, чаеви и топло чоколадо.
Рачките на чашите се релативно дебели, така што тие можат да ја задржат топлината.
Тие исто така работат одлично со сите големини на еспресо машина, вклучувајќи го и Неспресо.
Доаѓа со голема чинија што ја прави совршена за одржување мали бисквити, десерти,
колачиња или други мали закуски што сакате да ги имате со вашиот пијалок!
Додека е единствен! Совршен е и за држење пакетчиња шеќер, мед или крем.
Оваа шолја за кафе е погодна за различни прилики, како што се време за чај, забава за чај,
дружба со пријатели, семејна вечера, кафулиња, паузи за кафе.
Одличен подарок за пријателите, родителите и секој љубител на кафе или чај во вашиот живот за која било посебна пригода или празник!
Овој комплет за има елегантен и модерен изглед ќе ве натера да се чувствувате како да сте во сопственото мало кафуле.
Се одликува со елегантно испишан златен акцент на чинијата и златните украси.

Последно прегледани производи