fbpx

Индикатор за варени јајца

Бесплатна достава

220 ден

Compare
Шифра: 418911 Категорија: Tag:

Индикаторот за јајца ќе ви овозможи совршено варени како што ги сакате.

Многу практично само ставете го во водата со јајцата и повеќе нема да има потреба од сметање на време за да знаете кога да ги искарете јајцата.

Се што е потребно да направите е да ѕирнете во водата и да видете до каде е стигнена бојата на индикаторот и ќе имате совршено сварени јајца според вашиот вкус, без разлика дали ги сакате помалку сварени или потврдо сварени. 

Термосензитивни скалести скали покажуваат кога јајцата се меки, средни или тврди со чувствителност на топлина наместо време.