Камена чинија 33 х 12см

Бесплатна достава

350 ден

Compare
Шифра: 727697 Категорија:

 

Нашата плоча е рачно изработена од вистински црн камен, директно од природен јаглен.

Неверојатен додаток за сервирање, солидна плоча и се чувствува врвен квалитет во вашите раци.
Цврстите чинии имат добра големина и ќе одговараат на пристојна количина работи, совршени за забави со вино и сирење за забава на гости.

Елегантно и доволно големо за да обезбеди голема површина за сервирање на разни сирења, месо, џемови или кој било друг  производ.

Нешто што мора да го има секој заинтересиран за славење забави.

Не содржи прашина и остатоци и лесно можете да ги избришете капките или истурите од таблата со едноставна влажна крпа, исплакнете и исушете ги темелно.

Најдобро е да ги премачкате со минерално масло после миење за долготрајна употреба.

Безбедно да се мие рачно, но не се препорачува во машина за миење садови.
Засечените рабови и материјалот за табла се совршен додаток на вашиот домашен декор.

Убав и тежок, убав начин да ги прикажете сирењата или кое било предјадење.

Убава плоча од шкрилци и има четири застанувања на дното за да не се гребе или масата.

Совршен за роденден, празник, свадба, вечера, подарок за Божиќна корпа, количка за прикажување на очилата за презентација.!

Димензија:

33 х 12см