fbpx

Кутија за јајца/kutija za jajca

Бесплатна достава

100 ден

Compare
Шифра: 402889 Категорија:
Заштитете ги јајцата од кршење со оваа покриена кутија за чување јајца.
Овaa кутија е изработена од цврста и издржлива пластика со заштитен капак што цврсто се заклучува за да се обезбеди јајцата да останат безбедни.
Во кутијата за складирање има место за 30 јајца, а транспарентната кутија ви овозможува да видите колку јајца ви се преостанати без отварање на кутијата.
Класичен начин за чување или послужување на јајца, безбедно и хигиенски. 
Јајцата ќе бидат свежи подолго, безбедно складирани и уредно организирани.
Овој држач за јајца ги чува рангираните предмети на безбедно место, без разлика дали се во замрзнувач, фрижидер или шкаф.
Карактеристики:

Силен и издржлив
Држи 30 јајца
Ги чува безбедно
Спецификации

Материјал: пластика
Димензии (Д x Ш x В): 330мм x 280мм x 70мм
Боја: Транспарентна
Материјал: ПП пластика
Капацитет: држи до 15 јајца.