fbpx

Модла/ИНОКС/1парче/Форма по избор

Бесплатна достава

110 ден

Нема на залиха

Compare
Шифра: 729653 Categories: , Tag:

Материјал: не’рѓосувачки челик

1. Изработен од високо квалитетен нерѓосувачки челик 18/8 завршна површина сјајна.
2. Нелепливо, отстранливо дно за лесно ослободување на храна и лесно чистење.
3. Лесни за ракување овозможувајки високи перформанси.
4. Дизајнирани со различен облик на прстен за торта со туркач, кој ќе ви помогне да направите каква било форма на парче торта што ви се допаѓа.
5. Безбедни за во печка и микробранова печка, машина за миење садови и фрижидер.

Опис:

Професионални модли за колачи.

Прекрасни десерти во совршени мини форми со совршени страни! Сакате да направите сами десерти кои изгледаат толку идеални како во книгите за готвење?

Направете ги со помош на не’рѓосувачките челични 3Д модли за мини торти!

Калапот доаѓа со капак кој има рачка за цврсто пакување десерти и непречено истиснување! Аплицирајте за сите видови десерти!

Ги обликува десертите во совршени мини форми со чисти страни за професионален изглед.

Нелепливи калапи

Лесно ослободување на дадената форма на тестото без проблеми!

Повеќенаменски

Овие калапи исто така може да се користат за правење различни видови десерти, како што се колачиња, леб, поп-торта и повеќе!

Широко применливо

Безбедни за употреба

Отпорни на екстремна температура (-40c-220c).

Достапни во 4 форми: СРЦЕ, ТРИЈАГОЛНИК, КВАДРАТ, КРУГ

Дадете ИМ разновидност на вашите слатки креации.