fbpx

Цедилка селиконска Qlux 17573

Бесплатна достава

200 ден

Compare
Шифра: 017573 Categories: , Tag:

Изработено од  еколошка гума / пластика без BPA со високо квалитетен материјал во согласност со стандардите на ЕУ. Не содржи мириси или токсични материи. Можете да го користите безбедно независно дали на мијалник или на работната плоча или маса.  Отпорна на топлина – 20 ° C до 150 ° C
Користете ги овие цедилки што се склопуваат за лесно миење и плакнење на лисјата од салата, овошје, свеж зеленчук, шпагети, тестенини, ориз, киноа, јуфки, компири, брокула, боранија, моркови, спанаќ и друг зеленчук. Фините зрна од ориз не се држат до порите. Заштедува многу простор за вашата кујна и дом, што го олеснува чувањето во која било фиока,

Нема потреба да се грижите за миење на рацете на овој украсен сад за кујнски сито. оваа корпа за цедилка со тестенини Само исплакнете со топла вода или едноставно ставете ја во горната решетка на машината за миење садови за да ја исчистите.