fbpx

ОТСТРАНУВАЧ НА СЕМКИ

Бесплатна достава

280 ден

Compare
Шифра: 800488 Categories: , Tag:

Опис:

Црешата е вообичаено овошје. Не само што е вкусно, туку и богато со хранливи материи, па затоа е широко сакано од луѓето ширум светот.

Овој отстранувач на семки е  безбеден и нетоксичен, практичен и издржлив.

Ставете ги црешите во него, и со едно притискање, семката на црешита ќе се истурка, многу погодно.

материјал: пластика

Тежина: 384гр

Големина: 27 * 16 * 10 см

боја: црвена

Инструкции:

1. Извадете ги додатоците внатре и завршете го склопот. Инструкциите се вклучени.

2. Ставете цреша или грозје овошје во дигалката.

3. Нежно притиснете ја рачката на дигалката, железото од не’рѓосувачки челик ќе го пробие јадрото во црешата и ќе ја дупне внатрешноста на чашата, а потоа целото јадро нежно ќе се притисне назад и црешите ќе се отстранат од јадрото. Семката се исфрла во садот што е поставен надвор.