fbpx

Подлога за вежбање

Бесплатна достава

780 ден

Compare
Шифра: 78563 Категорија:

Надграден материјал за да се обезбеди Дополнителен стисок и искуство без лизгање со нашата ексклузивна површина со текстура.
На горниот слој ќе почувствувате зафат на изведба додека долниот дел со навој на гуми се држи до подот.
Овие двослојни екстра дебели јога-душеци совршено ги мешаат функцијата и удобноста во едно, што го прави идеален мат за тренингот и за дома. MaterialЕколошки материјал за јога МАТ: Јога Мат еко-пријателски јога мат е направен од Напреден материјал
Без мирис, здрав, може да се рециклира, овој НБР јога МАТ е новиот стандард за јога.
Во споредба со традиционалниот ПВЦ материјал, NBR нуди подобра еластичност со подобрена издржливост за да ја однесете вашата јога понатаму. Mat Премиум перформанси за јога за амортизација: Вежбајте тепих за вежбање што ќе ви пружи удобност и ќе ве одржува во секоја поза.
Со материјал со висока густина на NBR, јога мат 2/5 инчен фитнес тепих е оптимална комбинација на перниче и стабилност.
НЕМА ПОВЕЌЕ БОЛКИ ВО КОЛЕНАТА И ЛАКТОВИТЕ. Mat Подлога за јога е лесна за преносливост и лесна за нега: Избришете ја со вода и закачете ја на суво на воздух за дневна нега на мат.
Оваа едноставна рутина за нега ви заштедува време и ќе осигури дека вашата душек ќе трае и во наредните години.
Дополнителен каиш за носење доаѓа со подлога затоа што сме посветени да ви понудиме НАЧИН БЕЗ СТРЕС до и од вашата јога-вежба