fbpx

Машинка за тестенини инокс 706093

Бесплатна достава

1.050 ден

Compare
Шифра: 706093 Categories: , Tag:

Оваа рачна машинка за тестенини ви овозможува најбрзо и најефикасно да направите домашни шпагети, тагијатели, фетучини, и лазањи. Машинката е стабилна, прицврстена, и удобна за придржување. Има можност за контролирање на дебелината на тестото.

До здрави и вкусни тестенини за само неколку секунди.

Спецификации на производот:

Стабилно куќиште направено од хромиран нерѓосувачки челик;

Ролер за тесто 15cm;

Три различни ролери за месење на тестото;

Прилагодувач за дебелина на тестенините.