Рачна машинка за тестенини

Бесплатна достава

1.250 ден

Compare
Шифра: 560045 Categories: ,

Рачната машинка за тестенини ANYWARE е идеален помошник при подготовка на тестенини. Со оваа мултифункционална машинка сами сте во можност да направите домашни шпагети, тагијатели, фетучини и многу други видови тестенини. Машинката е стабилна, не се лизга и е удобна за придржување. Има можност за контролирање на дебелината на тестото. Користете ја машинката за тестенини ANYWARE заедно со специјалниот сушач на тестенини ANYWARE за да приготвите врвни тестенини.

Оваа машинка ви овозможува брзо и лесно со рачна работа да направите здрави и вкусни тестенини за неколку секунди.

Спецификации на производот:

Стабилно куќиште направено од хромиран нерѓосувачки челик;

Ролер за тесто 15cm;

Прилагодувач за дебелина (до 9 опции);

Двоен секач со додатоци 2мм и 6мм.