fbpx

Фолија за мебел самолеплива 45*200см 730369/Samolepliva folija

Бесплатна достава

100 ден

бела
сива
црна
Исчисти
Compare
Шифра: 730369 Категорија: Tag:

Вашиот стар мебел со овие фолии ќе добие нов сјај и нова линија.Доколку ви здосади можете лесно да ја одстранете.
1. Висок квалитет, сјај и завршница.

2. Мазна површина, масло-отпорно, водоотпорен, заштита на мебелот, лесен за отстранување не остава остатоци.

3. Самолеплив (не е потребен дополнителен лепак) Без проблеми.

4. Користете за кујни, бањи, домашни и канцелариски апликации.

Упатство за употреба:

1. Подгответе алатки. Ножици, линијар, штрајкувачка табла.

2. Може да се постави на која било мазна чиста и сува површина.

3. Исчистете ги големите површини со благ сапун и вода.

4. Измерете ја површината за покривање. Исечете го филмот во вистинска големина, подобро е да оставите околу 5 см дополнителни.

5. Извадете ја хартијата за поддршка рамномерно со едната рака додека го измазнувате филмот на површината. Со другата рака, од центарот до рабовите.

6. Наборите и воздушните меури можат да се отстранат со примена на слаб притисок од центарот до рабовите.

Совети:

1. Исчистете ја површината со марамчиња и оставете ја целосно да се исуши.

2. Користете само за рамни и мазни површини.

3. Не користете повторно.

4. Ако имате било какви проблеми со користењето, слободно контактирајте не, ќе одговориме во рок од 24 часа.

Забелешка:

1. Поради светлината и разликата во поставувањето на екранот, бојата на предметите може да биде малку поинаква од сликите.

БОЈА Color

, ,