fbpx

Модли Сет 4/1 форми ѕвезди за колачиња 430098

Бесплатна достава

140 ден

Compare
Шифра: 430098 Категорија: Tag:

Комплетот за секачи во форма на ѕвезда е изработен од нерѓосувачки челик што ги прави цврсти, така што тие ја задржуваат својата форма, се отпорни на ‘рѓа, безбедна за миење садови и тестирани да бидат безбедни во рерната до 500F степени

Целосно нерѓосувачки челични тапи горни рабови, за да ги заштитите прстите за време на процесот на сечење.

Комплетот за секачи на бисквит нема остри опасни шевови и чист раб на дното за да се сече со леснотија.

Комплет за сечење тесто е широко користен: вклучително сечење колачиња, колачи, тесто, фондан, крофни, зеленчук, англиски мафини, леб, тестенини равиоли.

Користете го за печење, готвење, пржење јајца или правење палачинки

Овој сет се состои од 4 модли во форма на ѕвезда со димензии:

-1х 52мм х 44мм

-1х 67мм х 59мм

-1х 87мм х 68мм

-1х 92мм х 82мм