fbpx

Сет од 18 чинии Лина

Бесплатна достава

1.950 ден

Compare
Шифра: 001942 Категорија:
СЕТ ОД 18 ЧИНИИ ОД АКРОПАЛ За вечера 26см 6 бр, за десерт 19см 6 бр, длабоки 22см 6 бр

СЕТ ЧИНИИ ОД АКРОПАЛ
🇫🇷 Од познатиот француски бренд Luminarc 🇫🇷
👌 ЕКСТРА КВАЛИТЕТ – ДИСКОНТСКИ ЦЕНИ 🏷
🔹 Изработени од АКРОПАЛ, материјал со НЕВЕРОЈАТНА ЦВРСТИНА И ИЗДРЖЛИВОСТ
✅ Со 3 пати поголема издржливост од порцелански чинии
✅ Отпорни на удари и кршење
✅ Антибактериски
✅ Отпорни на пукање при температурни шокови
✅ Безбедни за микробранова печка
✅ Бавно се загреват, долго ја чуват топлината