fbpx

Модли Сет 3/1 форми за колачиња 448468

Бесплатна достава

160 ден

Compare
Шифра: 448468 Категорија: Tag:

Комплетот за секачи во форма на круг е изработен од нерѓосувачки челик што ги прави цврсти, така што тие ја задржуваат својата форма, се отпорни на ‘рѓа, безбедна за миење садови и тестирани да бидат безбедни во рерната до 500F степени

Целосно нерѓосувачки челик тапи горни рабови, за да ги заштитите прстите за време на процесот на сечење.

Комплетот за секачи на бисквит нема остри опасни шевови и чист раб на дното за да се сече со леснотија.

Комплет за сечење тесто е широко користен: вклучително сечење колачиња, колачи, тесто, фондан, крофни, зеленчук, англиски мафини, леб, тестенини равиоли.

Користете го за печење, готвење, пржење јајца или правење палачинки

Овој сет се состои од 3 модли во форма на круг со димензии:

-1х ф3см

-1х ф5см

-1х ф7см