fbpx

Штипка и цедилка / повеќенаменска / инокс

Бесплатна достава

125 ден

Compare
Шифра: 429078 Categories: , Tag:

Штипка и цедилка во едно
Идеално за кујнски алат
Олеснете го пржењето
Помалку масло во пржена храна
Единствена иновативна алатка

Штипка и цедилка за пржење од не’рѓосувачки челик
Материјал: нерѓосувачки челик Боја: сребрена

Немасна пржена храна, безбедна за здравјето Големина: 10 x 28 см.

 

Големина: D. Сито: 10 cm D. Стегач: 4 cm Ш: 28 см
Може да се користи за да се исцеди храната
Многу погоден за подигнување на пржена храна
Многу практичном, Издржлив за долгорочна употреба, Ергономски дизајн и пристапна цена

Оваа пржена маша е опремена со филтер за одвод / масло.
Веќе не треба да се мачите да го исцедувате помфритот во друг филтер. Само стиснете, подигнете, исцедете веднаш.
Може да се користи и за подигнување и исцедување на вода од варен зеленчук.
Немасна пржена храна, безбедна за здравјето Големина: 10 x 28 см.