Силиконска ќеса за храна

Бесплатна достава

180 ден

Compare
Шифра: 870701 Категорија:

Силиконска ќеса за храна, одобрен од ФДА, доказ за истекување и еднократно, може да се вари и замрзне Оваа торбичка за складирање храна со повеќекратна употреба е мулти-функционална, добар помагател за зачувување храна,
складирање храна од зеленчук и овошје во фрижидер, контејнер за храна, носење патување на отворено. Ние обезбедуваме премиум квалитет, најконкурентна цена и одобрена услуга. 

1, Премиум ФДА одобрен, 100% без PBA, здрав, без токсичен

2, повеќекратен и издржлив, долг животен век.

3, отпорна температура: -50 ℃ ~ + 250

4, вакуум заштитен од истекување и заклучен со затворен погон, може да складира зеленчук, овошје, месо и течност