fbpx

Тава ф22см Натурал гранит 49043

Бесплатна достава

480 ден

Compare
Шифра: 49043 Категорија: Tag:

Декор – ДРВО АРБОРЕА

Димензии – Ф22см

Шармот на дрвото на масата во кујната…
Низа производи со елегантен, иновативен дизајн…
Елегантен дизајн во најмодерните кујни благодарение на иновативниот и патентиран премаз со ефект на дрво.
Полесно, поприродно, поздраво за готвење предизвикувајќи неодоливи вкусови.

Иновативниот и патентиран слој на дрво со ефект AM NATURAL WOOD, измешани со микро честички за да формираат исклучително тврда и многу компактна површина, способна за:

• Гарантирано висока термичка отпорност
• Исклучителна отпорност на гребнатини, абразии и абење
• Силна отпорност на штетните ефекти од мастите и шеќерите
• Овозможува лесно чистење и во машина за миење садови.

Не ослободува токсични материи, дури ни при многу високи температури, ги намалува емисиите на СО2, го прави готвењето побрзо и полесно. Гответе без масла и маснотии… Изработена од 99,5 чист алуминиум, со диференцирана дебелина од 2 mm до 4 mm. Рачки со мек допир, ергономски, атермичен, отпорен на високи температури.

AM-дрво-ефект на дрво, со микро честички измешани за да се создаде исклучително тврда и компактна површина.

Топлината се се разнесува рамномерно, овозможувајќи идеално готвење и обезбедувајќи совршена рамност на садот.