fbpx

Термометар дрво

Бесплатна достава

80 ден

Compare
Шифра: 713454 Категорија: Tag:

Дрвен термометар со висок кавлитет кој ќе стои и ќе си ја врши својата работа со години!

Термометарот е изработен од дрво, метал, стакло, и жива.

Опсег од -30 C до 50 C многу точен!

Многу едноставен мерач за читање може да се користи за следење на температурите низ домот, во плакари за воздух, во фрижидер, гаража, во двор и многу повеќе.

Температурата е изречена во Целзиус и Фаренхајт