fbpx

Термометар за печење

Бесплатна достава

470 ден

Compare
Шифра: 638036 Categories: , Tag:

Совршен за готвење, печење и професионални резултати од печењето.
Идеално за сите видови месо, живина и при печење на колачи.
Термометарот ја мери внатрешната температура на храната, оптимално идентификувана од Garzeitpunkt…

Лесно читање на точната температура на готвење

За совршено зготвени шницли и печење

Квалитетен производ од брендот Факелман…

Аналогна сонда за термометар за месо 14.1002.60.90
Опсег на температура: 0 ° C до 120 ° C
Обележана скала: Икони на животни кои покажуваат кога вашето месо е тотово за конзумација

Димензии: 12cm × 5cm