fbpx

Вакуумски затворач за вино ОРТ-3073

Бесплатна достава

199 ден

Compare
Шифра: ОРТ-3073 Категорија: Tags: , ,
Ефикасно зачувување на вкусот на виното, свежо како и секогаш ❗️
✅ ГО ОДРЖУВА ВИНОТО СВЕЖО ПО ОТВОРАЊЕТО
– Кога ќе остане воздух во шишето со вино, оксидацијата почнува да го намалува рокот на траење на вашето вино. Вакуумскиот затворач ќе го отстрани воздухот во шишето за вино, така што ќе трае подолго.
✅ ЕДНОСТАВЕН И ПРАКТИЧЕН
– Вакуумскиот затворач е многу лесен за употреба. Треба само да го ставите како плута и да пумпате неколку пати за да го зачувате вашето вино и да го задржите неговиот оригинален вкус подолго.