fbpx

Вентилатор за таван/EUROLAMP

Бесплатна достава

2.499 ден

Compare

Високи перформанси
Вентилаторот за тавани од индустриската серија EUROLAMP е докажан врвен продавач, како и класика за дизајн. Овој модел е особено погоден за големи  простории со високи тавани. Бело куќиште и ножеви од бел челик.

Економичен, сигурен и практично тивок AC мотор изработен од ладно валан челик кој ви обезбедува целогодишна удобност во вашите комерцијални или приватни простории.

Напон: 220-240V
Номинална моќност: 80W
Работна фреквенција (Hz): 50 / 60Hz
Енергетска класа: А +
Нето тежина на производот: 4 кг
Производ Бруто тежина: 4.5 кг
Далечински управувач: Опфаќа
Брзини: 5
Висина: 46 см
Дијаметар: Φ140cm
RPM: 280 вртежи во минута
Ниво на бучава (dB): 60dB
Боја на производот: Бела
Материјал на производот: Метал и Пластика
Ножеви материјал: Метални
Број на ножеви: 3
Основен тип: Тавански
Гаранција:  1 година