fbpx

Трева декоративна 60см х 40см вертикална градина 674749/ Treva dekorativna vertikalna gradina

Бесплатна достава

279 ден

Compare

Секој ѕиден панел има пластична подлога што во основа е комбинирана како пластична решетка. Сите мали парчиња вештачко зеленило се заглавени на решетката и соодветно со ножици можете да ја исечете вештачката трева по вашата соодветна димензија.

Изработено од 100% квалитетна пластика, нетоксична, еколошка за луѓе и миленичиња, нема потреба од одржување… Овие зелени панели со вештачка трева се заштитени од УВ зраци и никогаш не бледнеат изложени на надворешна средина. Природен изглед, детални двобојни зелени лисја кои изгледаат поприродно.

Со овие панели од вештачка трева, можете да пробате разни проекти и да уживате во повеќе зеленило дома или на отворено. Можете да ги искористете во двор, градина, трем, да ја зголемите приватноста, канцеларијата, позадина на фото кабина, позадина на сцена и многу повеќе. Затворен ѕиден декор вклучува балкон, дневна соба, тераса, бања,, рецепција и повеќе

Секој панел од вештачка трева дрво има  спојници  што ги прави лесно прицврстени за само неколку секунди. Во пакетот според количината која ќе ја нарачате добивате спојници, можете исто така да ги врзете парче по парче за да формирате поголема подлога за зеленило и потоа да ги закачите на оградата или ѕидот.

Без одржување, кастрење, наводнување… Зелените панели вештачка трева доаѓаат со изглед на живо растение. Изгледаат неверојатно природно во текот на целата година.

Карактеристики:

– Изработено од рециклирачка и издржлива ПЕ пластика со мрежна подлога, нетоксично и еколошки.

– отпорен на УВ зраци, заштитува од избледување

– Отпорен на пламен, отпорен на абење и отпорен на сите временски услови.

– Дизајн на приклучен панел, заклучување на игла и дупка ги прави панелите лесни за поврзување.

– Не се потребни пестициди и ѓубрива, заштедете време на одржување на истите.

– Се мијат  и лесно се чистат.

– Може да се исече за да одговара на различни димензии кои сакате да ги декорирате.

– Идеални за внатрешна и надворешна апликација, одлични за разубавување и трансформација на вашиот двор, градина, двор, простории, sидови, итн.

Спецификации:

– Материјал: 100% PE – Вкупна димензија на секој панел 60x40cm- Тежина:0,35 kg